Asset Publisher Asset Publisher

Sadzimy las dla lasu - dla ludzi

Jak co roku pracownicy Nadleśnictwa Lubichowo, z udziałem pracowników samorządowych gmin, dołożyli swoją cegiełkę do akcji sadzenia lasu

Ociągała się w tym roku wyjątkowo długo i nadrabiając stracony czas buchnęła całą swoją dynamika i pięknem budzącej się przyrody.
Wiosna, bo o niej oczywiście mowa, to okres prac odnowieniowych w leśnictwie. Intensywne prace szkółkarskie, takie jak wyjmowanie i sortowanie sadzonek, ich przechowywanie w chłodniach dla opóźnienia wegetacji, logistyka transportu i wreszcie samo sadzenie, to zadania wymuszające dużą sprawność organizacyjną i pełne zaangażowanie służb leśnych i wykonawców- bo czas gra na nie naszą korzyść. Im szybciej posadzimy tym lepsze efekty w postaci jakości upraw, a później drzewostanów.

I się udało. Ostatnie sadzonki wysadziliśmy z końcem kwietnia. Sprzyjała nam też pogoda. Zarówno w trakcie sadzenia, jak też i w końcówce solidnie popadało.
Jak co roku pracownicy Nadleśnictwa Lubichowo, z udziałem pracowników samorządowych gmin, dołożyli swoją cegiełkę do akcji odnowieniowej. Posadziliśmy kolejne gniazda dębu w Leśnictwie Brzózki. W dziele tym wsparł nas też, choć tylko duchowo, bo zdrowie nie dopisało- Ksiądz Proboszcz Jan Kulas. W przyszłym roku odrobi zaległość.

Wspomnieliśmy też o rocznicy Naszej Niepodległości, w sympatycznej, koleżeńskiej atmosferze, z obietnicą kontynuacji dzieła w latach następnych.

 

Niech rośnie i szumi

Bronisław Szneider

Nadleśniczy Nadleśnictwa Lubichowo