Lista aktualności Lista aktualności

Nowe pokolenie lasu

Odnowienia w Nadleśnictwie Lubichowo

W Nadleśnictwie Lubichowo zakończył się czas wiosennych prac związanych z wprowadzaniem nowego pokolenia lasu na powierzchnie z których w ramach prowadzonej gospodarki leśnej usunięte zostały drzewa dotychczas je porastające.

Efektem spotkania było odnowienie,
powierzchni 0,80 ha bezpośrednio uszkodzonej przez wspomniany kataklizm

Tradycją Nadleśnictwa Lubichowo jest wspólne sadzenie lasu, które w tym roku miało miejsce w leśnictwie Cisowa Góra, tj tym które najbardziej ucierpiało na naszym terenie, w trakcie nawałnicy jaka w sierpniu 2017 roku wyrządziła szkody w lasach, na niespotykaną dotąd skalę.

Efektem spotkania było odnowienie, z udziałem przedstawicielami lokalnych samorządów, powierzchni 0,80 ha bezpośrednio uszkodzonej przez wspomniany kataklizm. Praca ta zwieńczyła całość prac odnowieniowych wykonywanych w latach 2017/2018 na terenach uszkodzonych. W artykule "Miesiąc po wichurze" z 2017 roku  pokazaliśmy rozmiar strat, z jakimi nasze nadleśnictwo musiało się zmierzyć.

Prace te wykonywane były głównie przez pracowników Zakładów Usług Leśnych z którymi nadleśnictwo zawarło umowy na wykonanie prac. Łącznie na powierzchni zniszczonej przez kataklizm sztucznie posadzonych zostało od nowa ca 50,00 ha nowego lasu a pozostałe ca 25,00 ha zostało przygotowane do uzyskania odnowienia naturalnego.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w te prace i zapraszamy do udziału w podobnych spotkaniach w latach następnych.

 

Pozdrawiam

Mariusz Krysiak

Nadleśniczy Nadlesnictwa Lubichowo